Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

مدیرعامل فرابورس با اعلام اینکه فین استارز رویدادی در صنعت مالی است که تاکنون رخ نداده از حضور ۷۰ گروه در این رویداد و برگزاری بزرگترین رویداد مالی بازار سرمایه در فاینکس ۲۰۱۷ خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، امیر هامونی با اشاره به اینکه تکنولوژی مالی مبحث جدیدی است که برای توسعه بازار سرمایه و بازارهای مالی اثر گذار است، گفت: توسعه بازار سرمایه و بازارهای مالی از مجرای IT و ICT می گذرد و هرچه این حوزه توسعه یابد به اهداف متعالی بازار سرمایه که شفافیت بیشتر، نقدشوندگی بیشتر، منصفانه بودن قیمت ها و کارابودن بازار است، بهتر جامه عمل پوشانده می شود. در این راستا وجود ابزارهایی متکی به تکنولوژی لازم است و باید در این حوزه ها رصد و سرمایه گذاری شود.

وی افزود: سال گذشته فین استارز ۲۰۱۶ توسط سازمان بورس و شرکت اطلاع رسانی برگزار شد. امسال به دلیل اینکه فرابورس از چند سال گذشته بحث بازار دارایی های فکری ، شرکت های دانش بنیان و VC ها را عنوان کرده بود سازمان بورس در راستای تفویض اختیار و خروج از تصدی گری حوزه ها در اقدامی موثر و مفید مجموع راه اندازی و برگزاری فین استارز را به فرابورس واگذار کرد.

این مقام مسئول با اشاره به تشکیل شورای راهبردی ، افزود: با همکاری بانک ها ، بیمه ها به ویژه بیمه مرکزی ، بورس ها و تامین سرمایه ها شورای راهبردی تشکیل دادیم تا رویداد فین استارز ۲۰۱۷ را به خوبی برگزار کنیم و شاهد معرفی ایده های جدید در حوزه تکنولوژی مالی باشیم.

هامونی ادامه داد: برخی VC ها که از فرابورس مجوز گرفته اند و برخی که در شرف راه اندازی هستند VCهایی هستند که در اساسنامه آنها اعلام شده قصد دارند در تکنولوژی های مالی سرمایه گذاری کنند. این موضوع اکوسیستم یا زیست بومی است که از چند سال پیش آرام آرام فرابورس به آن فکر کرده و امید است به مرور زمان چرخه تولید ایده و تجاری سازی آن کامل شود.

وی گفت: فرابورس قبل از برگزاری فین استارز در صنایع دیگر غیر از بازارهای مالی از جمله صنایع پزشکی، لوازم خانگی ، تجهیزات خودرو ،مواد غذایی و بهداشت فستیوال های گوناگونی با همکاری معاونت علمی فناوری ریاست جمهوری برگزار کرده و تاکنون ۳ تا ۴ میلیارد تومان ایده و گواهی ثبت اختراع معامله شده است.

وی با اشاره به اینکه فین استارز رویدادی در صنعت مالی است که تاکنون رخ نداده، اظهار داشت: این رویداد ابزارهای سه بازار پول ،بیمه و سرمایه را یکپارچه می کند. مهمترین کار فین استارز شناسایی چالش ها بوده و قرار نیست هر کسی هر ایده ای را مطرح کند. بلکه قرار است در سال یک یا دو کار جدید در سه حوزه بورس بانک و بیمه انجام شود .

مدیرعامل فرابورس ایران ادامه داد: فرابورس چالش های تکنولوژی را از ارکان مختلف گرفته و با همه آنها مذاکره انجام داده تا در صورتی که ایده ای در این حوزه ها بود ، در آن سرمایه گذاری شود. در فرابورس ۹ چالش مطرح و اعلام شده هر مجموعه ای که در این ۹ حوزه از لحاظ تکنولوژی ابزار یا نرم افزاری معرفی کند، بعداز بررسی و داوری و در صورت  تامین نظرات، سرمایه گذری انجام می شود.

هامونی با اشاره به اینکه فرابورس هم برگزار کننده فین استارز است و هم برای مشکلات می تواند سرمایه گذاری کند، گفت: به عنوان مثال مرحله اول سامانه پذیرش آنلاین فرابورس سال گذشته رونمایی شد. این سامانه ۸-۹ مرحله توسعه ای دارد و هر شرکت دانش بنیانی که بتواند برای بخشی از مراحل ابزار تحویل دهد تا مشکل سامانه آن لاین پذیرش برطرف شود، فرابورس حاضر به همکاری و سرمایه گذاری است.

وی هدف از برگزاری این فستیوال را رفع چالش های ۳ حوزه بازار سرمایه ، بانک و بیمه دانست و افزود: در حال حاضر چالش های این سه حوزه روی سایت فین استارز قرار دارد و هر مجموعه ای می تواند به آن مراجعه کند و اگر طرح یا ایده ای داشته باشد مطرح کند. در حال حاضر ۷۰ تیم برای حضور در فین استارز مراجعه کردند و فرابورس مشغول بررسی آنها است و ظرف چند روز آینده کمیته داوری تشکیل شده و کار خود را آغاز می کند تا مراسم فین استارز در روز افتتاحیه فاینکس ۲۰۱۷ برگزار  شود.

وی با تاکید بر اینکه هدف در فین استارز برگزاری رویداد نیست بلکه قصد است تا فین استارز فرآیند باشد، اظهار داشت: فین استارز دبیرخانه دائمی خواهد داشت. قرار است سامانه ای راه اندازی شود که یکی از کارهای آن برگزاری رویدادهای سالیانه است تا ایده های برتر شناسایی شوند اما فین استارز یک فرآیند است که هر زمان ایده ای در سامانه ثبت شود، رصد شده و اگر سرمایه گذار داشته باشد، عملیاتی می شود.

هامونی افزود: سال گذشته حدود ۳۵ شرکت در فین استارز ۲۰۱۶ شرکت کردند که از میان آنها دو ایده توسط شرکت رایان بورس شناسایی شد و سرمایه گذاری انجام گرفت و در حال حاضر تیم ها در حال کار هستند.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.